Stwórzmy przyszły pomnik mieszkańców Krakowa! Jakub Skrzywanek zaprasza


Odwiedź mieszkanie Jakuba Skrzywanka i stwórz żywą instalację, która wrośnie w miejską tkankę. 

Już w najbliższą niedzielę, 10 września, startuje festiwalowy projekt "Live The City/Leave The City". Przeczytajcie przygotowany z tej okazji manifest. Jakub Skrzywanek wygłosił go podczas konferencji prasowej festiwalu:


Szanowi Państwo! Mieszkańcy Krakowa!

Dziś, w tej bardzo uroczystej chwili, urzeczeni legendarnym pięknem wiecznego Krakowa, oddajemy Wam - mieszkańcom tę oto instalację! Natchnieni zewsząd otaczającymi nas pomnikami, często postawionymi jeden na drugim, ukochanymi przez gołębie i ludzi, upamiętniającymi malarzy, poetów, profesorów, prezydentów, filozofów i filantropów. Zainspirowani kopcami na część, tablicami ku pamięci, popiersiami w każdym możliwym rozmiarze, oddajemy Wam dziś tą właśnie przestrzeń - przyszły pomnik mieszkańców Krakowa! 

Zbudujmy go wspólnie! Przynieście coś małego na miarę tego wielkiego miasta! Niech guzik stanie się jego sercem! Zabierz plakat, żeby mógł stać się wizytówką Krakowa! Paragon niech pokaże jego prawdziwą wartość! Sznurowadło będzie symbolem więzi! A rysunek mapą miasta! Wypełnijmy puste jeszcze i białe ściany! Zabierzcie dzieci, znajomych i wytwórzmy wspólnie nową legendę Krakowa i jego mieszkańców opartą na Waszych opowieściach, niech powstanie wspólnotowe graffiti, mural pod którym podpiszemy się wszyscy!


Nasz pomnik stanie się przestrzenią demokratyczną! Będzie w nim miejsce na różne poglądy i różne historie! Otwarty na mieszkańców i przyjezdnych stanie się pomnikiem na który Kraków zasługuje - żywą instalacją wrośniętą w tkankę tego miasta. 


Razem zbudujemy pomnik mieszkańców Krakowa! Przyjdźcie 10.09.2017 między 12-22 na pl. Szczepański! Niech każdy z Was przyniesie mały drobiazg, który zmieści się w litrowym słoiku, coś co wiąże się z tym miastem i Waszą historią z nim. 


Niech to wydarzenie łączy, niech stanie się ideą, która zmieści w sobie wszystkich mieszkańców Krakowa, jego prawdziwych - Genius Loci!